Post by huntersheppard on Dec 11, 2021 23:37:17 GMT -6
Looking ahead to next season (Class 2A)
District 1
Hennessey (Last season 5-5, 5th in 2A-1, Did not qualify)
Alva (Last season 4-7, 4th in 2A-1, Lost in first round to OK Christian School 48-22)
Blackwell (Last season 3-6, 6th in 2A-1, Did not qualify)
Chisholm (Last season 0-10, 8th in 2A-1, Did not qualify)
Millwood (Last season 4-6, 5th in 2A-2, Did not qualify)
Newkirk (Last season 1-9, 7th in 2A-1, Did not qualify)
OK Christian School (Last season 12-1, Lost in quarterfinals to Eufaula 31-14)
Perry (Last season 6-5, 3rd in 2A-1, Lost in first round to Chandler 41-13)
District 2
Jones (Last season 6-5, 3rd in 2A-2, Lost in second round to Washington 52-21)
Bethel (Last season 8-3, 3rd in 2A-3, Lost in first round to Lindsay 26-21)
Chandler (Last season 8-4, 2nd in 2A-2, Lost in second round to Marlow 38-7)
Crossings Christian (Last season 10-3, 1st in 2A-2, Lost in quarterfinals to Beggs 48-12)
Kellyville (Last season 1-9, 7th in 2A-2, Did not qualify)
Luther (Last season 6-5, 2nd in 2A-1, Lost in first round to Jones 35-28)
Meeker (Last season 3-7, 6th in 2A-2, Did not qualify)
Star-Spencer (Last season 2-8, 8th in 2A-2, Did not qualify)
District 3
Lindsay (Last season 7-5, 2nd in 2A-4, Lost in second round to Crossings Christian 54-33)
Comanche (Last season 7-4, 4th in 2A-4, Lost in first round to Washington 55-20)
Community Christian (Last season 9-3, 2nd in 2A-3, Lost in second round to OK Christian School 28-0)
Crooked Oak (Last season 1-8, 8th in 2A-3, Did not qualify)
Frederick (Last season 5-5, 5th in 2A-4, Did not qualify)
Little Axe (Last season 0-10, 8th in 3A-2, Did not qualify)
Purcell (Last season 6-5, 4th in 2A-4, Lost in first round to Marlow 63-20)
Washington (Last season 14-1, 1st in 2A-3, Lost State Championship to Marlow 17-13)
District 4
Davis (Last season 7-4, 3rd in 2A-4, Lost first round to Community Christian 54-33)
Atoka (Last season 5-6, 4th in 2A-6, Lost in first round to Vian 61-0)
Coalgate (Last season 3-7, 6th in 2A-4, Did not qualify)
Marietta (Last season 0-10, 8th in 2A-4, Did not qualify)
Holdenville (Last season 1-8, 7th in 2A-3, Did not qualify)
Kingston (Last season 5-5, 5th in 3A-2, Did not qualify)
Lexington (Last season 3-7, 6th in 2A-3, Did not qualify)
Tishomingo (Last season 1-9, 7th in 2A-4, Did not qualify)
District 5
Okemah (Last season 8-2, 2nd in A-7, Lost in first round to Colcord 53-52)
Henryetta (Last season 2-7, 6th in 2A-7, Did not qualify)
Keys (Parkhill) (Last season 6-4, 4th in 2A-5 Lost in first round to Eufaula 42-14)
Prague (Last season 7-4, 4th in 2A-2, Lost in first round to OK Christian School 36-8)
Roland (Last season 6-3, 5th in 2A-5, Did not qualify)
Tahlequah (Sequoyah) (Last season 0-9, 7th in 3A-3, Did not qualify)
Vian (Last season 10-2, 1st in 2A-5, Lost in second round to Beggs 44-24)
Warner (Last season 9-2, 2nd in A-8, Lost in first round to Stroud 18-0)
District 6
Antlers (Last season 9-3, 2nd in 2A-6, Lost in second round to Rejoice Christian 62-0)
Eufaula (Last season 12-2, 1st in 2A-6, Lost in semifinals to Marlow 28-16)
Heavener (Last season 0-10, 8th in 2A-5, Did not qualify)
Hugo (Last season 7-4, 3rd in 2A-6, Lost in first round to Cascia Hall 55-6)
Idabel (Last season 4-6, 5th in 2A-6, Did not qualify)
Spiro (Last season 5-5, 6th in 2A-5, Did not qualify)
Valliant (Last season 1-9, 8th in 2A-6, Did not qualify)
Wilburton (Last season 1-9, 7th in 2A-6, Did not qualify)
District 7
Beggs (Last season 11-3, 2nd in 2A-7, Lost in semifinals to Washington 14-8)
Kansas (Last season 3-7, 6th in 2A-7, Did not qualify)
Kiefer (Last season 7-4, 4th in 2A-7, Lost in first round to Rejoice Christian 61-30)
Morris (Last season 1-9, 7th in 2A-7, Did not qualify)
Okmulgee (Last season 2-8, 8th in 2A-7, Did not qualify)
Sperry (Last season 6-5, 2nd in 2A-8, Lost in first round to Metro Christian 41-7)
Victory Christian (Last season 12-2, 1st in 2A-7, Lost in second round to Cascia Hall 33-21)
Westville (Last season 6-4, 5th in 3A-3, Did not qualify)
District 8
Adair (Last season 6-5, 4th in 2A-8, Lost in first round to Victory Christian 56-6)
Caney Valley (Last season 6-4, 5th in A-6, Did not qualify)
Nowata (Last season 0-9, 8th in 2A-8, Did not qualify)
Pawhuska (Last season 11-3, 1st in A-5, Lost in semifinals to Cashion 35-31)
Rejoice Christian (Last season 11-2, 1st in 2A-8, Lost in quarterfinals to Washington 54-28)
Salina (Last season 5-5, 5th in 2A-8, Did not qualify)
Sequoyah (Claremore)
Vinita (Last season 6-5, 4th in 3A-4, Lost in first round to Lincoln Christian 56-6)
District 1
Hennessey (Last season 5-5, 5th in 2A-1, Did not qualify)
Alva (Last season 4-7, 4th in 2A-1, Lost in first round to OK Christian School 48-22)
Blackwell (Last season 3-6, 6th in 2A-1, Did not qualify)
Chisholm (Last season 0-10, 8th in 2A-1, Did not qualify)
Millwood (Last season 4-6, 5th in 2A-2, Did not qualify)
Newkirk (Last season 1-9, 7th in 2A-1, Did not qualify)
OK Christian School (Last season 12-1, Lost in quarterfinals to Eufaula 31-14)
Perry (Last season 6-5, 3rd in 2A-1, Lost in first round to Chandler 41-13)
District 2
Jones (Last season 6-5, 3rd in 2A-2, Lost in second round to Washington 52-21)
Bethel (Last season 8-3, 3rd in 2A-3, Lost in first round to Lindsay 26-21)
Chandler (Last season 8-4, 2nd in 2A-2, Lost in second round to Marlow 38-7)
Crossings Christian (Last season 10-3, 1st in 2A-2, Lost in quarterfinals to Beggs 48-12)
Kellyville (Last season 1-9, 7th in 2A-2, Did not qualify)
Luther (Last season 6-5, 2nd in 2A-1, Lost in first round to Jones 35-28)
Meeker (Last season 3-7, 6th in 2A-2, Did not qualify)
Star-Spencer (Last season 2-8, 8th in 2A-2, Did not qualify)
District 3
Lindsay (Last season 7-5, 2nd in 2A-4, Lost in second round to Crossings Christian 54-33)
Comanche (Last season 7-4, 4th in 2A-4, Lost in first round to Washington 55-20)
Community Christian (Last season 9-3, 2nd in 2A-3, Lost in second round to OK Christian School 28-0)
Crooked Oak (Last season 1-8, 8th in 2A-3, Did not qualify)
Frederick (Last season 5-5, 5th in 2A-4, Did not qualify)
Little Axe (Last season 0-10, 8th in 3A-2, Did not qualify)
Purcell (Last season 6-5, 4th in 2A-4, Lost in first round to Marlow 63-20)
Washington (Last season 14-1, 1st in 2A-3, Lost State Championship to Marlow 17-13)
District 4
Davis (Last season 7-4, 3rd in 2A-4, Lost first round to Community Christian 54-33)
Atoka (Last season 5-6, 4th in 2A-6, Lost in first round to Vian 61-0)
Coalgate (Last season 3-7, 6th in 2A-4, Did not qualify)
Marietta (Last season 0-10, 8th in 2A-4, Did not qualify)
Holdenville (Last season 1-8, 7th in 2A-3, Did not qualify)
Kingston (Last season 5-5, 5th in 3A-2, Did not qualify)
Lexington (Last season 3-7, 6th in 2A-3, Did not qualify)
Tishomingo (Last season 1-9, 7th in 2A-4, Did not qualify)
District 5
Okemah (Last season 8-2, 2nd in A-7, Lost in first round to Colcord 53-52)
Henryetta (Last season 2-7, 6th in 2A-7, Did not qualify)
Keys (Parkhill) (Last season 6-4, 4th in 2A-5 Lost in first round to Eufaula 42-14)
Prague (Last season 7-4, 4th in 2A-2, Lost in first round to OK Christian School 36-8)
Roland (Last season 6-3, 5th in 2A-5, Did not qualify)
Tahlequah (Sequoyah) (Last season 0-9, 7th in 3A-3, Did not qualify)
Vian (Last season 10-2, 1st in 2A-5, Lost in second round to Beggs 44-24)
Warner (Last season 9-2, 2nd in A-8, Lost in first round to Stroud 18-0)
District 6
Antlers (Last season 9-3, 2nd in 2A-6, Lost in second round to Rejoice Christian 62-0)
Eufaula (Last season 12-2, 1st in 2A-6, Lost in semifinals to Marlow 28-16)
Heavener (Last season 0-10, 8th in 2A-5, Did not qualify)
Hugo (Last season 7-4, 3rd in 2A-6, Lost in first round to Cascia Hall 55-6)
Idabel (Last season 4-6, 5th in 2A-6, Did not qualify)
Spiro (Last season 5-5, 6th in 2A-5, Did not qualify)
Valliant (Last season 1-9, 8th in 2A-6, Did not qualify)
Wilburton (Last season 1-9, 7th in 2A-6, Did not qualify)
District 7
Beggs (Last season 11-3, 2nd in 2A-7, Lost in semifinals to Washington 14-8)
Kansas (Last season 3-7, 6th in 2A-7, Did not qualify)
Kiefer (Last season 7-4, 4th in 2A-7, Lost in first round to Rejoice Christian 61-30)
Morris (Last season 1-9, 7th in 2A-7, Did not qualify)
Okmulgee (Last season 2-8, 8th in 2A-7, Did not qualify)
Sperry (Last season 6-5, 2nd in 2A-8, Lost in first round to Metro Christian 41-7)
Victory Christian (Last season 12-2, 1st in 2A-7, Lost in second round to Cascia Hall 33-21)
Westville (Last season 6-4, 5th in 3A-3, Did not qualify)
District 8
Adair (Last season 6-5, 4th in 2A-8, Lost in first round to Victory Christian 56-6)
Caney Valley (Last season 6-4, 5th in A-6, Did not qualify)
Nowata (Last season 0-9, 8th in 2A-8, Did not qualify)
Pawhuska (Last season 11-3, 1st in A-5, Lost in semifinals to Cashion 35-31)
Rejoice Christian (Last season 11-2, 1st in 2A-8, Lost in quarterfinals to Washington 54-28)
Salina (Last season 5-5, 5th in 2A-8, Did not qualify)
Sequoyah (Claremore)
Vinita (Last season 6-5, 4th in 3A-4, Lost in first round to Lincoln Christian 56-6)