Post by The Admin on Apr 27, 2020 8:26:38 GMT -6
2020 OGBCA ALL STATE
www.ogbca.org/award-winners
Large School All State Team - EAST
1. Hailey Grant - Claremore
2. Wyvette Mayberry - Booker T. Washington
3. Chloe Martin - Bartlesville
4. Baylee Fincher - Ponca City
5. Jayla Burgess - Union
6. Ray Osborne - Sapulpa
7. Madison Wheat - Coweta
8. Makenna Burch - Jenks
9. Nakia Cullom - Will Rogers
10. Haley Meely - Jenks
Large School All State Team - West
1. Skylar Vann - Deer Creek
2. Graycen Holden - Edmond North
3. Ashanti Day - Moore
4. Katelyn Levings - Edmond Memorial
5. Brayanna “BB” Polk - Del City
6. Tyeshia Anderson - Piedmont
7. Amaya Gordon - Ardmore
8. Jessika Evans - Norman North
9. Mackenzie Crusoe - Choctaw
10. Brionna Scott - Deer Creek
Middle School All State Team - EAST
1. Taylen Collins - Muldrow
2. Lexi Keys - Sequoyah Tahlequah
3. Ruthie Udomouh - Victory Christian
4. Lizzie Shephard - Vinita
5. Autumn Hines - Adair
6. Zoey Whitely - Fort Gibson
7. Karly Wadsworth - Oolagah
8. Alice Stevenson - Perkins
9. Elizabeth Cash - Grove
10. Hallie Reed - Vinita
Middle School All State Team - WEST
1. Rylee Langerman - CHA
2. Averi Zinn - Anadarko
3. Korie Allensworth - Sulphur
4. Caley Young - Jones
5. Payton Jones - Alva
6. Katie King - Harrah
7. Lexie Davis - CHA
8. Brooklin Bain - Comanche
9. Lexie Reihm - Alva
10. Jennifer Beebe - Kingfisher
Small School All State Team - EAST
1. Holli Lindley - Hartshorne
2. Tafv Harjo - Strother
3. MaKenna Murdock - McCurtain
4. Lindy Nowakowski - Dale
5. Cierra Axton - Battiest
6. Sydnie Womack - Howe
7. Chloe Brinlee - Latta
8. Kylie Wolfe - Strother
9. Ashley Johnson - Whitesboro
10. Zoe Nation - Howe
11. Shayni Green - Okay
12. Abbie Long - Preston
13. Savannah Macom - Porum
14. Hannah McCormack - Cameron
15. Jaclyn Shaffer - Kinta
Small School All State Team - WEST
1. Rachel Stanfield - Luther
2. Haley Schrek - Canute
3. Calebi Cusher - Duke
4. Rachel McDowell - Okarche
5. Jordan Bloomfield - Fletcher
6. Laryn Garrison - Lookeba Sickles
7. Kirstyn Strain - Canute
8. Madison Faylor - Canute
9. Anna Motycka - Burlington
10. Madison Rollins - Hollis
11. Alie Parkhurst - Cheyenne
12. Delaney Reimer - Sentinel
13. Kailin Taylor - Cashion
14. Jarah Whitfield - Boise City
15. Catelyn Brewster - Leedey
www.ogbca.org/award-winners
Large School All State Team - EAST
1. Hailey Grant - Claremore
2. Wyvette Mayberry - Booker T. Washington
3. Chloe Martin - Bartlesville
4. Baylee Fincher - Ponca City
5. Jayla Burgess - Union
6. Ray Osborne - Sapulpa
7. Madison Wheat - Coweta
8. Makenna Burch - Jenks
9. Nakia Cullom - Will Rogers
10. Haley Meely - Jenks
Large School All State Team - West
1. Skylar Vann - Deer Creek
2. Graycen Holden - Edmond North
3. Ashanti Day - Moore
4. Katelyn Levings - Edmond Memorial
5. Brayanna “BB” Polk - Del City
6. Tyeshia Anderson - Piedmont
7. Amaya Gordon - Ardmore
8. Jessika Evans - Norman North
9. Mackenzie Crusoe - Choctaw
10. Brionna Scott - Deer Creek
Middle School All State Team - EAST
1. Taylen Collins - Muldrow
2. Lexi Keys - Sequoyah Tahlequah
3. Ruthie Udomouh - Victory Christian
4. Lizzie Shephard - Vinita
5. Autumn Hines - Adair
6. Zoey Whitely - Fort Gibson
7. Karly Wadsworth - Oolagah
8. Alice Stevenson - Perkins
9. Elizabeth Cash - Grove
10. Hallie Reed - Vinita
Middle School All State Team - WEST
1. Rylee Langerman - CHA
2. Averi Zinn - Anadarko
3. Korie Allensworth - Sulphur
4. Caley Young - Jones
5. Payton Jones - Alva
6. Katie King - Harrah
7. Lexie Davis - CHA
8. Brooklin Bain - Comanche
9. Lexie Reihm - Alva
10. Jennifer Beebe - Kingfisher
Small School All State Team - EAST
1. Holli Lindley - Hartshorne
2. Tafv Harjo - Strother
3. MaKenna Murdock - McCurtain
4. Lindy Nowakowski - Dale
5. Cierra Axton - Battiest
6. Sydnie Womack - Howe
7. Chloe Brinlee - Latta
8. Kylie Wolfe - Strother
9. Ashley Johnson - Whitesboro
10. Zoe Nation - Howe
11. Shayni Green - Okay
12. Abbie Long - Preston
13. Savannah Macom - Porum
14. Hannah McCormack - Cameron
15. Jaclyn Shaffer - Kinta
Small School All State Team - WEST
1. Rachel Stanfield - Luther
2. Haley Schrek - Canute
3. Calebi Cusher - Duke
4. Rachel McDowell - Okarche
5. Jordan Bloomfield - Fletcher
6. Laryn Garrison - Lookeba Sickles
7. Kirstyn Strain - Canute
8. Madison Faylor - Canute
9. Anna Motycka - Burlington
10. Madison Rollins - Hollis
11. Alie Parkhurst - Cheyenne
12. Delaney Reimer - Sentinel
13. Kailin Taylor - Cashion
14. Jarah Whitfield - Boise City
15. Catelyn Brewster - Leedey